Inventory / 2025 Delco 102″x40′ 24K GN CDL Deck-Over Gray #9S6040575
Unit details
🚨 VIN: 5WWGF4029S6040575
“Engine 402, we’ve got a Delco Low-Pro Dual Tandem Flatbed ready to roll—40-foot deck, fully equipped.”
🚒 Industrial-Grade Features:
102” x 40’ Low-Pro Gooseneck Flatbed
12K Electric/Hydraulic Disc Brakes – command stopping power
9x 17.5” Radial Tires, 5’ Dove, Monster Ramps
12” I-Beam Frame + Torque Tube + Under-Frame Bridge
Fighter Jet Gray, Dual Hydraulics, Ratchet Track System
Side toolboxes, chain rack, 10 extra ratchets
🧯 Why Buy from Black River Outdoors – Poplar Bluff, MO:
Big trailers. Bigger service.
When every second counts, we deliver heavy fast
🚒 Why Buy Delco:
The gold standard in high-capacity goosenecks
Designed for emergency response-grade hauling
Deckover
Quick Specs
| Location: | Poplar Bluff, MO |
| Stock Number: | 9S6040575 |
| Trailer Type: | Deckover |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 40' 480" x 8.50' 102" |
| Axles: | 4 |
| GVWR: | 24000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 4 |
| GVWR: | 24000 lbs |
| GAWR: | 12000 lbs |
| Length: | 40' 480" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF4029S6040575 |
| Stock Number: | 9S6040575 |
| Year: | 2025 |
| Make: | delco |
| Model: | 24K Low-Pro Dual Tandem Flatbed 102" X 40' |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!