Inventory / 2026 Maxx D 102″x32′ Low Pro Tandem Flatbed Gray #8TM128618
Unit details
🔥 MAXX-D 32’ x 102” Low-Pro Tandem Dual Flatbed (LDB10232)
VIN: 5R8GF3228TM128618 | Columbia, TN
🏗️ READY TO WORK. BUILT TO LAST:
25,990 LB GVWR
5’ Dovetail + MAXXD-OUT Ramps
Engineered I-Beam Frame + 3” I-Beams on 14” Centers
Dual 15K Electric/Hydraulic Brake Axles
HDSS Suspension + ST215/75R17.5 H Tires
Treated Wood Floor, Flushmount LEDs, Maxxd Gray Paint
🎯 MAXX-D: The Hauler’s Choice
🎯 Black River Outdoors Poplar Bluff: Trailer Central USA—trusted by pros, powered by experience
Deckover
MSRP: $26,275$26,525Price
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 8TM128618 |
| Trailer Type: | Deckover |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 32' 384" x 8.50' 102" |
| Axles: | 4 |
| GVWR: | 25990 lbs |
| Payload: | 17050 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 4 |
| GVWR: | 25990 lbs |
| GAWR: | 15000 lbs |
| Empty Weight: | 8940 lbs |
| Payload: | 17050 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5R8GF3228TM128618 |
| Stock Number: | 8TM128618 |
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 32'x 102" Low-Pro Tandem Dual Flat |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!