Inventory / 2025 Delco 83″x20′ 10K Carhauler Grey #4S6040264
Unit details
✈️ Delco 83" x 20' 10K Carhauler – Fighter Jet Gray
VIN: 5WWBC2024S6040264
Sleek looks meet serious muscle in this fighter jet gray 10K carhauler—ready to haul with confidence and style.
Key Features:
83” x 20’ carhauler
5" C-channel frame
(2) 6K spring axles
2' diamond plate dove
Slide-in ramps
235/80R16 LRE 10-ply tires
3" channel crossmembers on 24" centers
12K spring-loaded jack
Diamond plate fenders
Adjustable 2-5/16” coupler
Treated wood deck
Fighter Jet Gray paint
Spare tire mount (no spare)
📍 On the lot now at Black River Outdoors in Poplar Bluff, MO
📦 Call for delivery options—nationwide shipping available!
Car Hauler
MSRP: $6,275$6,075PriceSave $200!
Quick Specs
| Location: | Hattiesburg, MS |
| Stock Number: | 4S6040264 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | Grey |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 6000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Additional Information
| VIN: | 5WWBC2024S6040264 |
| Stock Number: | 4S6040264 |
| Year: | 2025 |
| Make: | delco |
| Model: | Carhauler 83" X 20' 10k |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!