Inventory / 2025 Delco 60″x14′ 12 Cu Yd Roll Off Bin Red #40375
Unit details
🧱 VIN #040375
14′ Delco Roll-Off Bin – Delco Red | The Essentials
🎙 “If you’ve got the roll-off trailer, you better have the bins to match—don’t let downtime stop your grind!”
🧰 What You Get:
14’ Roll-Off Bins – built tough for every load
4’ Solid Sides – secure and simple
Axle-Free Base Frame – lightweight and stackable
🚨 Belleview! If you’re in need of trailers that turn heads and haul heavy, swing by Black River Outdoors. These Delcos aren’t sitting around for long—grab yours while they’re hot! 💪🌴
Delco Red Powder Coat – a bold look for bold jobs
Bin
MSRP: $5,275$5,050PriceSave $225!
Quick Specs
| Location: | Belleview, FL |
| Stock Number: | 40375 |
| Trailer Type: | Bin |
| Color: | Red |
| Length x Width: | 14' 168" x 5' 60" |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 5' 60" |
| Interior Height: | 4' 48" |
Additional Information
| VIN: | 40375 |
| Stock Number: | 40375 |
| Year: | 2025 |
| Make: | delco |
| Model: | Roll-Off Bin 14' |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!