Inventory / 2025 Delco 102″x22′ 10K Carhauler Black #1S6040591
Unit details
🖤 Delco 102" x 22' Carhauler – Midnight Black w/ Drive-Over Fenders
VIN: 5WWBC2221S6040591
A professional-grade 102” carhauler built for serious loads and wide toys—this one’s made to move.
Key Features:
102” x 22’ carhauler
6” I-beam construction
(2) 6K electric spring axles
2’ dove with 5’ slide-in ramps
Drive-over fenders
235/80R16 LRE 10-ply tires
3" channel crossmembers on 16" centers
12K spring-loaded jack
Treated pine wood floor
Midnight Black finish
Spare tire mount (no spare)
📍 In stock now at Black River Outdoors – Poplar Bluff, MO
🚛 We offer coast-to-coast delivery—call for a quote!
Car Hauler
MSRP: $7,475$7,125Current PriceSave $350!Other Pricing Options:Price$7,150
Quick Specs
| Location: | Poplar Bluff, MO |
| Stock Number: | 1S6040591 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 22' 264" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 6000 lbs |
| Length: | 22' 264" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5WWBC2221S6040591 |
| Stock Number: | 1S6040591 |
| Year: | 2025 |
| Make: | delco |
| Model: | Carhauler 83" X 22' 10k |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!