Inventory / 2026 Spartan 7 x 14 TA 7K GVWR SN/053846
Enclosed
MSRP: $7,725$6,975PriceSave $750!
Quick Specs
| Location: | Hattiesburg, MS |
| Stock Number: | 4TA053846 |
| Trailer Type: | Enclosed |
| Color: | White B/O |
| Length x Width: | 14' 168" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4620 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2380 lbs |
| Payload: | 4620 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 7' 84" |
| Total Height: | 0' 0" |
| Interior Height: | 6.5' 78" |
Additional Information
| VIN: | 50XBE1424TA053846 |
| Stock Number: | 4TA053846 |
| Year: | 2026 |
| Make: | spartan |
| Model: | SP7x14TA |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!