Inventory / 2026 Xtreme Cargo 7 x 14 018313 -White
Enclosed
MSRP: $7,700$6,950PriceSave $750!
Quick Specs
| Location: | Poplar Bluff, MO |
| Stock Number: | 018313 |
| Trailer Type: | Enclosed |
| Color: | White |
| Length x Width: | 14' 168" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4880 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 2120 lbs |
| Payload: | 4880 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 7' 84" |
| Total Height: | 0" |
| Interior Height: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 7TKBE1429TN018313 |
| Stock Number: | 018313 |
| Year: | 2026 |
| Make: | xtremecargo |
| Model: | 7x14' TA Cargo |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!