Inventory / 2026 Spartan 6 x 12 7K TA Enclosed White #5TA052899
Enclosed
MSRP: $6,825$6,150PriceSave $675!
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 5TA052899 |
| Trailer Type: | Enclosed |
| Color: | White |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5100 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 1900 lbs |
| Payload: | 5100 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
| Interior Height: | 6.50' 78" |
Additional Information
| VIN: | 50XBE1225TA052899 |
| Stock Number: | 5TA052899 |
| Year: | 2026 |
| Make: | spartan |
| Model: | SP6x12TA |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!