Inventory / 2025 Delco 60″x16′ 4′ High Sides Roll Off Bin Red #40907
Unit details
🌄 VIN40906
16’ Roll-Off Bins – Red | Striking Series
“These red machines are easy to see on the lot and loud in the field—perfect for the no-nonsense hauler making a name for themselves.”
Solid-Side 14’ Bins
4’ High Walls
Red Powder Coat – rugged and ready
🧭 Why Black River Outdoors – Columbia, TN?
Built on hard work, stocked with harder-working trailers
Roll-Off pros and Gooseneck gurus
Get your trailer with a handshake and a howdy
🤠 Why Delco?
Legendary Texas-made strength
Smart specs, smart pricing
Trusted coast to coast by real workers like you
Bin
MSRP: $5,425$5,200PriceSave $225!
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 40907 |
| Trailer Type: | Bin |
| Color: | Red |
| Length x Width: | 16' 192" x 5' 60" |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 5' 60" |
| Interior Height: | 4' 48" |
Additional Information
| VIN: | 40907 |
| Stock Number: | 40907 |
| Year: | 2025 |
| Make: | delco |
| Model: | Roll-Off Bin 16' |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!