Inventory / 2025 HT Trailers 83″x20′ 14K Equipment Hauler Black #8SH002769
Black River Outdoors Columbia, TN
Equipment
$7,100Price
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 8SH002769 |
| Trailer Type: | Equipment |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Additional Information
| VIN: | 7V4BE2028SH002769 |
| Stock Number: | 8SH002769 |
| Year: | 2025 |
| Make: | HT |
| Model: | 83" x 20' 14K Equipment Hauler |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!