Inventory / 2026 Maxx D 102″x30′ Low-Pro Tandem Dual Flatbed Gray #7TM128502
Unit details
🔥 MAXX-D 30’ x 102” Low-Pro Tandem Dual Flatbed (LDB10230)
VIN: 5R8GF3027TM128502 | Columbia, TN
🚧 TURN HEADS. MOVE LOADS.
25,990 LB GVWR
Dual 12K Electric/Hydraulic Axles
Drop-Leg Jacks + Winch Plate
5’ Dovetail + MAXXD-OUT Ramps
T235/80R16 E Tires + Sliding Ratchet Bar
Wireless Remote + NOCO Charger + Spare
🎯 MAXX-D: All Muscle, No Compromise
🎯 Black River Outdoors: Unmatched Knowledge, Next-Level Service
Deckover
MSRP: $23,825$24,050Price
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 7TM128502 |
| Trailer Type: | Deckover |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 30' 360" x 8.50' 102" |
| Axles: | 4 |
| GVWR: | 25990 lbs |
| Payload: | 17570 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 4 |
| GVWR: | 25990 lbs |
| GAWR: | 15000 lbs |
| Empty Weight: | 8420 lbs |
| Payload: | 17570 lbs |
| Length: | 30' 360" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5R8GF3027TM128502 |
| Stock Number: | 7TM128502 |
| Year: | 2026 |
| Make: | maxxd |
| Model: | 30 X 102" - Low-Pro Tandem Dual FIatbed |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!