Inventory / 2025 DP Platinumstar 102″x32′ GN Deckover Black #0SB001200
Unit details
🚛 2025 Platinum Star 102" x 32' Gooseneck Deck-Over w/ Mega Ramps – Black
Ready to dominate job sites and backroads alike, this 32' Gooseneck Deck-Over brings high-capacity hauling with pro-level features.
🔥 Feature Rundown:
- 102" wide x 32' long deck for serious cargo space
- 12" 14lb I-Beam Frame – built like a tank
- Dual 7K EZ Lube Axles with Electric Brakes
- 5’ Dovetail with MEGA RAMPS for low-angle loading
- (2) 10K Drop-Leg Jacks = ultra-stable setup
- LED Lighting Package + Treated Pine Floor
- 2-5/16" Adjustable 25K Coupler
- Spare Tire & Mount included
- Color: Black
💪 Ready for hotshot drivers, farm hauls, and equipment transport—all here in Belleview, FL at Black River Outdoors! Call or stop by today for all your trailer needs!
Deckover
MSRP: $14,750$14,900Price
Quick Specs
| Location: | Belleview, FL |
| Stock Number: | 0SB001200 |
| Trailer Type: | Deckover |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 32' 384" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 7XA1F3220SB001200 |
| Stock Number: | 0SB001200 |
| Year: | 2025 |
| Make: | dpplatinumstar |
| Model: | 102"X32' GN DECK-OVER |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!
