Inventory / 2025 Delco 102″ X 40′ 20K Low-Pro Dual Tandem Flatbed #2S6039719
Unit details
🚛 2025 DELCO 102" x 40' Gooseneck Low-Pro Flatbed – 20K GVWR – Fighter Jet Gray – Built to Haul Big!
Step up your hauling game with this monster of a flatbed! The 2025 DELCO 102" x 40' Gooseneck Low-Pro Flatbed trailer means business—with a beefy 20,000 lb GVWR, dual 10K spring axles, monster ramps, and a rock-solid 12” I-beam frame, it’s made to move equipment, vehicles, and cargo like a pro.
Dressed in a sleek Fighter Jet Gray finish and riding on 10-ply radial tires, this trailer doesn't just work hard—it looks the part too.
🛠️ Key Features:
102” wide x 40’ long
20K GVWR
12” I-Beam Frame & Neck
Gooseneck with 25K Coupler
5' Dove with Monster Ramps
Fighter Jet Gray Powder Coat
Treated Pine Deck
Torque Tube & Bridge Frame
Dual 12K Spring-Loaded Jacks
Price: $19,575
Now available at Black River Outdoors – Ready to roll out from BELLEVIEW FL!
Deckover
Quick Specs
| Location: | Belleview, FL |
| Stock Number: | 2S6039719 |
| Trailer Type: | Deckover |
| Color: | GREY |
| Length x Width: | 40' 480" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 20000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Length: | 40' 480" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF4022S6039719 |
| Stock Number: | 2S6039719 |
| Year: | 2025 |
| Make: | delco |
| Model: | GN DECKOVER |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!