Inventory / Delco Car Hauler 22′ 10K Car Hauler #038684
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in Canton, TX!
Unit details
⬜️ Built Like a Beast. Clean as a Whistle. – 2025 Delco 22’ “White Knight” Hauler ⬜️
Delco 10K/12K Car Hauler | 22’ | WHITE | Slide-Out Ramps
VIN: 5WWBC2229S6038684
Make way for the “White Knight”—a 2025 Delco 22’ Car Hauler that rides in shining armor and hauls like a heavyweight champ. With a 12,000 lb GVWR, slide-out ramps, and a crisp WHITE finish, this trailer is ready to rescue your toughest loads and tow with grace and grit.
Massive 22’ deck | ~83” wide
Tandem Axle | 10K/12K rated
Slide-out ramps for ultimate convenience
Dry Weight: 2,450 lbs
💰 $4,225.00
📍 Now available in Canton, TX – Saddle up with the White Knight before someone else rides off with it!
Black River Outdoors Canton, TX
Car Hauler
Quick Specs
| Location: | Canton, TX |
| Stock Number: | 9S6038684 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | WHITE |
| Length x Width: | 22' 264" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Payload: | 9550 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2450 lbs |
| Payload: | 9550 lbs |
| Length: | 22' 264" |
| Width: | 6.92' 83" |
Additional Information
| VIN: | 5WWBC2229S6038684 |
| Stock Number: | 9S6038684 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Delco |
| Model: | 22' 10K Car Hauler |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!
