Inventory / 2026 Xtreme Cargo 7 x 16 018424 -CHARCOAL
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in Poplar Bluff, MO!
Black River Outdoors Poplar Bluff, MO
Enclosed
$7,450Price
Quick Specs
| Location: | Poplar Bluff, MO |
| Stock Number: | 018424 |
| Trailer Type: | Enclosed |
| Color: | Charcoal |
| Length x Width: | 16' 192" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4740 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 2260 lbs |
| Payload: | 4740 lbs |
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 7' 84" |
| Interior Height: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 7TKBE1620TN018424 |
| Stock Number: | 018424 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Xtreme Cargo |
| Model: | 7x16 TA Cargo |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!