Inventory / 2026 Xtreme Cargo 6 x 12 018287- BLACK
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in Poplar Bluff, MO!
Black River Outdoors Poplar Bluff, MO
Enclosed
$5,075Price
Quick Specs
| Location: | Poplar Bluff, MO |
| Stock Number: | 018287 |
| Trailer Type: | Enclosed |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 12' 144" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Payload: | 1800 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 1200 lbs |
| Payload: | 1800 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6' 72" |
| Interior Height: | 6.33' 76" |
Additional Information
| VIN: | 7TKBE1219TN018287 |
| Stock Number: | 018287 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Xtreme Cargo |
| Model: | 6x12' SA Cargo |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!