Inventory / 2025 DP Platinumstar 83″x20′ 10K Car Hauler Gray #9SB001398
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in 13763!
Black River Outdoors 13763
Car Hauler
MSRP: $5,950$5,550PriceSave $400!
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 9SB001398 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | Gray |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Payload: | 7490 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Empty Weight: | 2510 lbs |
| Payload: | 7490 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Additional Information
| VIN: | 7XA1A2029SB001398 |
| Stock Number: | 9SB001398 |
| Year: | 2025 |
| Make: | DP Platinumstar |
| Model: | 83" X 20' CARHAULER |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!