Inventory / 2025 Delco 60″x14′ 4′ Sides Roll Off Bin Red #40731
SOLD
This one is sold, but check out these other trailers in Columbia, TN!
Unit details
🧱 VIN #040731
Delco 14’ Roll-Off Bins – Delco Red
“One bin? That’s rookie stuff. Real haulers keep a rotation, and these red beauties are ready to work.”
14’ Base Frame Roll-Off Bins
Solid 4’ Side Walls – perfect for construction or debris
Delco Red Powder Coat – turns heads, resists rust
🧭 Why Black River Outdoors – Columbia, TN?
Built on hard work, stocked with harder-working trailers
Roll-Off pros and Gooseneck gurus
Get your trailer with a handshake and a howdy
🤠 Why Delco?
Legendary Texas-made strength
Smart specs, smart pricing
Trusted coast to coast by real workers like you
Black River Outdoors Columbia, TN
Bin
$4,975Price
Quick Specs
| Location: | Columbia, TN |
| Stock Number: | 40731 |
| Trailer Type: | Bin |
| Color: | Red |
| Length x Width: | 14' 168" x 5' 60" |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 5' 60" |
| Interior Height: | 4' 48" |
Additional Information
| VIN: | 40731 |
| Stock Number: | 40731 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Delco |
| Model: | Roll-Off Bin 14' |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!